fbpx

LASEROVÁ OPERACE OČÍ

Odstranění očních dioptrických vad laserem

Jaký typ laserové operace očí zvolit?

ReLEx SMILE

Cena: 18 900,- / oko

FEMTO LASIK

Cena: od 12 500,- / oko

ostatní metody

Cena: od 7 000,- / oko

Vzhledem ke zkušenostem s operacemi očí laserem doporučujeme v současné době pouze dva druhy refrakčních laserových operací na oční rohovce a to RELEX SMILE a FEMTO LASIK. Tyto dvě metody doporučujeme především z bezpečnostních důvodů a také proto, že oproti starším metodám hrozí minimální riziko návratu dioptrií a pooperačních komplikací. Tyto 2 techniky považujeme za nejvhodnější, nejpřesnější a nejbezpečnější.

vždy se nejdříve objednejte předem na konzultaci a vyšetření

OPERACE TYPU PRK, LASEK, Epi-LASIK

Na Oční klinice v Horních Počernicích metodu typu PRK, LASEK či Epi-LASIK provádíme především v případě operace PTK (fototerapeutická keratektomie), která se využívá z léčebných důvodů při povrchových defektech Bowmanovy membrány.

Operace metodou PRK, LASEK, Epi-LASIK  je finančně méně nákladná, ale její zásadní nevýhodou je snesení povrchových vrstev rohovky, které jsou nejvíce inervovány a po operaci tak hrozí výrazně vyšší riziko suchého oka, prodlužuje se doba hojení a rovněž je zde vyšší riziko infekce. Vždy musíte počítat s dobou nejméně 3 dnů, než se rohovka sama překryje novým epitelem.

Bohužel některé oční kliniky v České republice v současné době nabízejí především již zastaralé metody. Pokud se jedná o novější metody, jako jsou ReLEx SMILE, Femto LASIK), ceny jsou neadekvátně vysoké, ne-li přemrštěné.

Doporučujeme se před výběrem oční kliniky důkladně informovat o laserových metodách, které daná klinika nabízí, za jaké ceny a zda jsou v ceně operace zahrnuty veškeré poplatky za konzultace a pooperační péči.

PRO KOHO JE LASEROVÁ OPERACE OČÍ VHODNÁ? 

 • Laserová operace očí nebo také refrakční operace je vhodná zejména pro pacienty ve věku od 18 do 45 let. Dřívější provedení operace má význam pouze v ojedinělých případech, nedoporučuje se hlavně z důvodu dalšího možného vývinu oční vady.
 • V dnešní době se dá laserovou operací očí na femtosekundovém laseru řešit téměř každá oční vada. Nejčastěji však operaci podstupují pacienti s tzv. krátkozrakostí. Na našich laserech běžně operujeme také astigmatismus a dalekozrakost.
 • Laserová operace očí se provádí alespoň jeden rok po ustálení oční vady. Platí to zejména pro mladší zájemce.

 

JINÁ ŘEŠENÍ ODSTRANĚNÍ DIOPTRICKÝCH VAD

FAKICKÉ NITROOČNÍ ČOČKY jsou řešení pro klienty, jenž nemohou podstoupit laserovou operaci očí z důvodu příliš tenké rohovky, nebo vysokého počtu dioptrií (10 a více).

Fakická nitrooční čočka je vložena mezi duhovku a čočku vlastní, nenaruší tak akomodaci oka. Je vhodná u vysoké myopie, kdy nelze operaci provést laserem z důvodu tenké rohovky. Zároveň lze použít tuto čočku i v některých případech dalekozrakosti (hypermetropie). Čočka tělu vlastní se při operaci nevyndává.

Více informací o implantaci nitroočních čoček

 

 PŘEDOPERAČNÍ VYŠETŘENÍ (KONZULTACE) 

 1. Provádí se vyšetření na autokeratorefraktometru společně s tonometrií. Při tomto vyšetření Vám optometrista pomocí nejmodernějšího přístroje změří zakřivení rohovky, objektivní refrakci a nitrooční tlak.
 2. Na Pentacamu HR optometrista proměří hloubku přední komory oka, tloušťku rohovky a všechny parametry zakřivení.
 3. Pomocí Wavefront analýzy Vám optomestrista změří aberace vyšších řádů, které se mohou ve výjimečných případech uplatňovat v přenosu obrazu na sítnici. Jedná se o tzv. aberace vyšších řádů.
 4. Oční vyšetření lékařem – jedná se o standardní oční vyšetření s určením subjektivní zrakové ostrosti, vyšetřením předního segmentu na štěrbinové lampě a vyšetření očního pozadí.
 5. Anamnéza pacienta – zde nás zajímá především pracovní a hobby anamnéza, včetně zjištění eventuálních onemocnění pacienta.
 6. Rozkapání očí při vyšetření obvykle není nutné, protože u většiny mladých klientů je zornice dosti široká a bez obtíží je vidět na oční pozadí. V případě nutnosti je rozkapání pacienta samozřejmostí.
 • před konzultací je nutné minimálně na 5 dní vynechat nošení kontaktních čoček 
 • ženy by se před samotnou konzultací měly vyvarovat líčení 
 • připravte si předem otázky na ošetřujícího lékaře

Objednat se na vyšetření

 

REKONVALESCENCE 

Již po třech hodinách po výkonu budete schopni sledovat televizi. Přesto po operaci doporučujeme odvoz blízkou osobou a nutnou kontrolu druhý den po zákroku. Po dobu 14 dnů se mohou objevit potíže, jako je světloplachost, pálení, řezání v očích nebo mírné problémy při čtení na blízko. Dokud nedojde k adaptaci řasnatého tělíska odpovědného za akomodaci, může být několik prvních dní pociťován diskomfort při práci s PC. 90 % pacientů však tyto funkce zvládne první den po operaci.

V případě jakýchkoliv dotazů volejte + 420 281 865 664.

 

PROČ SVĚŘIT SVŮJ ZRAK PROFESIONÁLŮM?

 1. Nejmodernější přístrojové vybavení a technologie od špičkových výrobců.
 2. Největší zkušenosti s operacemi femtosekundovým laserem v Evropě.
 3. Garance bezplatné reoperace.
 4. Součástí ceny laserové operace očí ReLEx SMILE je také kompletní pooperační péče a doživotní záruka
 5. Řešení pro každého – operujeme pacienty krátkozraké, dalekozraké, vetchozraké aj.
 6. Vysoká kvalita péče, splňujeme normu ISO 9001:2008
 7. Ideální dostupnost MHD, vlakem i autem (ke klinice patří velké parkoviště).

Na klinice provádíme pouze ověřené a bezpečné formy laserových operací očí!

Relex Smile

Metoda ReLEx SMILE:  je první skutečně bezpečnou oční operací, vhodnou již od 18 roku života, při které vám nehrozí návrat dioptrií, suchého oko, ani komplikace s flapem a provádí se s doživotní zárukou.

Cena 18.900,- Kč / oko

Metoda Femto lasik: Jedná se o metodu, která byla do zavedení nové technologie ReLEx SMILE nejvíce využívanou metodou, (jinde též nazývána  jako Femto Lasik Premium nebo NeoLASIK HD).

Cena 12.500,- Kč / oko

 

Bohužel některé oční kliniky v České republice v současné době nabízejí především již zastaralé metody za nízkou cenu a pokud se jedná o novou metodu ReLEx SMILE, obvykle jsou inzerované ceny klinik ořezané o nutné součásti zákroku jako je vstupní vyšetření, pooperační péče, záruka atp…. Zjistíte, že po absolvování kompletní péče se zákrokem spojené, zaplatíte na jiných klinikách mnohem více, než je inzerováno na jejich webových stránkách. U nás je cena za operaci uvedená v ceníku konečná.

Doporučujeme se před výběrem oční kliniky důkladně informovat o laserových metodách, které daná klinika nabízí a za jaké ceny.

Ostatní metody

Metody PRK, LASEK, Epi-LASIK: finančně méně nákladné metody, ale jejich zásadní nevýhodou je snesení povrchových vrstev rohovky, které jsou nejvíce inervovány a po operaci tak hrozí výrazně vyšší riziko suchého oka, prodlužuje se doba hojení a rovněž je zde vyšší riziko infekce.

Cena od 7.000,- do 8.900,- Kč / oko