fbpx

FEMTO LASIK

Oční laserová operace metodou Femto Lasik

Operace očí technologií Femto Lasik je starší metoda laserové operace očí, která byla do zavedení nové technologie ReLEx SMILE nejvíce využívanou metodou.

CENA:

Femto LASIK STANDARD (2 letá záruka): 12.500 Kč / oko

Femto LASIK PLUS (doživotní záruka): 15.000 Kč / oko

 

OBJEDNAT SE ONLINE    |    OBJEDNAT SE TELEFONICKY

Jak metoda FEMTO LASIK pracuje:

Pomocí femtosekundového laseru vytváříme lamelu o tloušťce 90-110 mikrometrů. Zároveň používáme k diagnostice vady metodiku vyšetření aberací vyšších řádů Wavescan. Toto vyšetření provádíme u každého pacienta. Použití je nutné před každou refrakční laserovou operací, neboť nám určí aberace vyšších řádů, které jsou významné asi u 15 % populace a v některých případech jejich opomenutí může způsobit horší operační výsledek, než jsme předpokládali. V první polovině zákroku je pomocí femtosekundového laseru vytvořena tenká lamela na povrchu rohovky obou očí. V druhé části je pak lamela nadzvednuta a excimerový laser upraví zakřivení rohovky. Po výplachu oka je lamela přiložena na původní místo. Jedná se o metodu, která je v současné době v rozvinutých zemích nejrozšířenější a obecně uznávaná, ale dnes již překonána technikou ReLEx SMILE. Operaci provádíme na obou typech laserů (VisuMax – MEL80  Zeiss, Visex). Jedná se o kombinované lasery, kdy jedna hlava je femtosekundová a druhá excimerová.

 

Rekonvalescence:

Po operaci asi 3-4 hodiny přetrvává zamlžené vidění a bolestivost očí, které pak spontánně ustoupí. Po zákroku pacient odchází domů a na druhý den je nutná kontrola na našem pracovišti. Při kontrole je pak pacient obeznámen s dalšími termíny kontrol a dávkováním kapek, zpravidla do 5 týdnů po operaci. Po operaci není v průběhu minimálně 14 dní dovoleno dotýkání očí, u žen líčení očí, plavání v bazénu nebo přírodních koupalištích a na první týden je potřebné omezení těžší fyzické námahy (těžší břemena). Celková délka zákroku na obou očích je cca 20 minut. Zákrok je nebolestivý.