fbpx

Lidé o nás říkají

Naši spokojení klienti

Mgr. Lucie Weitzová | zdroj: e-mail

Dne 14.1.2022 jsem na Oční klinice Horní Počernice podstoupila u MUDr. Martina Kacerovského operaci očí, výměnu očních čoček. Důvodem bylo, že jsem neviděla dobře na žádnou vzdálenost, což se posléze stalo skutečně velmi nepříjemným a život omezujícím. Brýle jsem nosila na blízko, na střední vzdálenosti jsem ale viděla rozmazaně. V poslední době se mi zhoršilo vidění na dálku, tedy především jedním okem. Při vyšetření u MUDr. Markéty Pixové se zjistilo, že mám i trochu šedý zákal. Po konzultaci jsem zvolila čočku EDOF Vivity IOL (byla možná i trifokální čočka PanOptix IOL). Už ten večer (operace proběhla v poledne), jsem viděla víceméně úplně dobře, tedy ještě týden trvalo zhoršené vidění na jedno oko do dálky, po týdnu se ale vidění srovnalo a vidím dobře na všechny vzdálenosti. Čtu a pracuji na PC bez brýlí (měla jsem 3 dioptrie na blízko), vidím perfektně v místnostech, stejně tak i na dálku. Pokládám to téměř za zázrak a za jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě, jeho kvalita se tím výrazně zvýšila. Operace je naprosto bezbolestná ani není nijak nepříjemná. S čočkou Vivity IOL nevidím žádné neobvyklé světelné efekty, přechod z koukání na dálku do blízka je zcela přirozený. Rozhodně můžu tuto čočku, operaci, kliniku, MUDr. Markétu Pixovou, a MUDr. Martina Kacerovského vřele doporučit, Vaše oči tam budou v nejlepších rukou.
Mgr. Lucie Weitzová

Dne 12.9.2017 mě provedla operaci šedého zákalu na obě oči paní Mudr Kacerovská. Chtěl bych jí touto cestou moc poděkovat za podařenou operaci a za příjemný přístup k pacientům. Je tam i velice příjemnej personál sestřiček.

Všem moc děkuji a tuto kliniku všem zájemcům moc doporučuji.

Alice Kodlová | zdroj: e-mail

Dobrý den,
19.1. jste mi operoval obě oči, jen jsem chtěla říct, že je to úplně super, nemám žádný problém, jen ráno trochu “suché oči”, jinak mi nedělá problém ani celodenní koukání do počítače….ale brýle ráno na nočním stolku pořád hledám…..
Díky moc

Alena Ježilová - Žáková, solistka opery | zdroj: facebook

Děkuji skvělému týmu Oční kliniky v Horních Počernicích a zvl. panu primáři MUDr.Martinu Kacerovskému za provedení náročné oční operace…Dnes po týdnu kontrola a vše je v naprostém pořádku…Osobně tuto kliniku doporučuji , nebot´ sama jsem příkladem, že věk ani silná oční vada není překážkou… Začínám doslova nový život…  Velký dík…S úctou Alena Ježilová – Žáková , solistka opery.

JUDr. Jan Havel | zdroj: facebook

Vážení,
jmenuji se Jan Havel, je mi 63 let, jsem profesí právník a potřebuji tedy dobrý zrak denně nejen pro práci, ale i pro běžný život.

Víc jak půl roku mně trápil šedý zákal na levém oku a počínající stejný problém na pravém oku. Po zářijovém vyšetření na Vaší klinice jsem 29.10.2014 absolvoval odstranění šedého zákalu a implantaci nové čočky na levém oku a dne 30.10.2014 totéž na pravém oku.

Obě operace provedl pan MUDr. Martin Kacerovský za použití laseru, takže metodou femto + verion a podle mého přání mi zůstala malá korekce zraku brýlemi na něž jsem zvyklý po celý dosavadní život na dálku, korekce do blízka není třeba.

Jsem velice rád, že jsem se rozhodl podstoupit tento rychlý a zcela nebolestivý zákrok právě na Vaší klinice, protože nejenže vidím od druhého dne po operaci tak, jak tomu naposledy bylo snad jen v raném dětství, ale také proto, že jsem se od vyšetření, přes operace až po následné kontroly setkal jen s příjemným a současně vstřícným jednáním všech zaměstnanců kliniky, a to jak lékařů tak i sester.

Děkuji proto s velkou vděčností celému týmu Vaší kliniky protože to co děláte, jak to děláte a jak se přitom chováte k těm kdo Vaši pomoc potřebují, je srovnatelné se zázrakem a přeji Vám, aby se jen dařilo.

JUDr. Jan Havel

Tomáš Ninger, lékař, ortopedie-traumatologie | zdroj: e-mail

O laserové operaci krátkozrakosti jsem začal přemýšlet při studiu medicíny. V rámci výuky na oční klinice jsem se dozvěděl spoustu informací o typech operací refrakčních vad, které jsem potřeboval k rozhodování, ostatní informace jsem získal čtením různých studií. Metoda ReLEx Smile mi připadla jako nejšetrnější ze všech dostupných právě proto, že při ní nedochází k odklopení povrchové lamely rohovky a poškození nervové pleteně rohovky.
Při mé práci v nemocnici mi vadilo neustálé mlžení brýlí. Když jsem nosil kontaktní čočky, vlivem suchého vzduchu z klimatizace jsem měl neustále pocit suchých očí. Proto jsem v dubnu 2014 dospěl k rozhodnutí, že podstoupím laserovou korekci krátkozrakosti.
Oční kliniku Horní Počernice jsem si vybral kvůli tomu, že v době rozhodování jako jediná v České republice prováděla korekci metodou ReLEx Smile a měla již tou dobou jednu z největších zkušeností s femtosekundovým laserem v celé Evropě.
Před operací jsem byl nervózní, profesionalita celého týmu mé obavy však snížila na minimum. Po vstupní konzultaci a důkladném očním vyšetření jsem se svěřil do péče operačního týmu, vedeného doktorem Richardem Havránkem, který prováděl samotný zákrok. Během celého zákroku, který trval dohromady asi 6 minut, jsem necítil žádnou bolest či dyskomfort. Těsně po operaci bylo vidění hodně zamlžené, ale již cestou ze sálu jsem cítil, jak se mé vidění vrací. Další den při kontrolním vyšetření byl můj zrak již stoprocentní.
Můj zrak mě nyní již neomezuje při žádné činnosti. V zaměstnání neřeším problém se zamlženými skly, před sportem nemusím nasazovat čočky, večer před spaním nemusím řešit problém s čištěním a ukládáním čoček.
Chtěl bych poděkovat celému týmu Oční Kliniky Horní Počernice za jejich bezchybnou péči a profesionální chování a hlavně za můj nový život bez brýlí.

Hanka Kupková | zdroj: e-mail

Dobrý den,
ráda bych touto cestou poděkovala panu doktoru Havránkovi a zároveň i personálu Vaší kliniky. V pátek jsem u Vás prodělala laserovou operaci očí, která předčila mé očekávání. Stres před operací byl zcela zbytečný. Pan doktor je opravdu skvělý, dokonce přispěl při operaci k  pohodě i svým zpěvem. Mimochodem – dokonalým. Nyní vím, po kom má Petra Havránková svůj talent. Děkuji za navrácení toho nejcennějšího. Je krásné usínat a vidět stejně, jako celý den. Všem mohu Vaší kliniku doporučit. Jste skvělí, nic nebolí a člověk se cítí u Vás moc dobře. Za vše Vám velmi děkuji.

Hanka Kupková

Katka Knesplová | zdroj: facebook

Dobrý, den v červenci jsem u vás podstoupila laserovou operaci a jsem moc spokojená . Měla jsem na každém oku 8,5 dioptrie. Tento týden jsem byla u svého obvodního lékaře na preventivní prohlídce a ještě jsem nepřečetla poslední dva řádky tak jako u vás na poslední kontrole. Tak by mě zajímalo jestli se to ještě srovná nebo to zůstane a nebude to vadit v běžném životě (dokonce jsem od paní doktorky dostala potvrzení, že můžu řídit auto bez brýlí a že můžu přijít na kontrolu až za rok) . Jinak u vás jsou všichni se kterýma jsem se setkala moc milý a ochotní.

Iveta Podrabská | zdroj: facebook

Jedno velké DÍKY! Chci moc poděkovat především MUDr.Havránkovi za skvěle odvedený profesionální zákrok a za více než lidský přístup.Děkuji i celému personálu za jedinečnou péči. Všem vás doporučuji..vždyť děláte takový malý zázrak;) Vidět bez brýlí je opravdu skvělé.

Povondra Josef | zdroj: známýlékař.cz

Ríša Havránků je nejlepší!! byl,je a bude!! Pozdrav z Krušných hor Vám Všem na klinice posílá Váš spokojený pacient ,,Svahovák” Povondra Josef. Zatim stále vše O.K. Dík

Anonym | zdroj: známýlékař.cz

Moooc děkujeme Mudr. Havránkovi za to, že našemu synovi navrátil to cnejcennější co ztratil – zrak . Vůbec už jsme nedoufali, že bude ještě někdy vidět. Čekali jsme až mude 18 let, aby mohl jít na operaci, protože měl 5 dioptrií a musel nechat i svého oblíbeného fotbalu . problém měl i při studiu i v osobním životě . te´d je to zase náš živej kluk se spoustou zájmů . oděkování samozžřejmě patří celé klinice, kde se o nás dobře starali.

Květuše Vítová | zdroj: známýlékař.cz

Před 12 dny mě operoval metodou LASIK-levé oko -5 pravé -6.Vidím dnes velmi dobře! Pan doktor má ale trochu zvláštní vystupování-něco si těsně před oprací mumlal,trochu mě tím vystrašil ,ale zákrok již proběhl v klidu 20 min. Jsem teď spokojena i s následnou péčí po operaci.

ANINKA | zdroj: známýlékař.cz

K tomuto lékaři mám velkou důvěru, jak po profesní stránce, tak i lidské. S vyšetřeními prováděnými u něj jsem se ještě nikdy nesetkala, a to nosím brýle a moje dítě též. Doporučila jsem ho již několika pacientům a ti jsou rovněž spokojeni. Pan doktor si rád popovídá, tak je vyšetření u něj trochu delší. Na svůj věk je obdivuhodný.

Jana | zdroj: známýlékař.cz

Připojuji se k dobrému hodnocení MUDr.Havránka-pomohl mi od brýlí laserovou operací. Jsem velmi spokojená.

Marta Kroftová | zdroj: e-mail

Na Vaší klinice jsem před 14. dny absolvovala odstranění šedého zákalu na pravém i levém oku. Zákrok jsem odkládala více než dva roky. Je mě 75 let a měla jsem velké obavy nejen ze samotné operace, ale i bolesti a případým pooperačním komplikacím. Dnes mohu pouze litovat, že jsem tak dlouho váhala. Vlastní operace byla po vykapání oka anestetikem zcela bezbolestná a pooperační komplikace nebyly vůbec.
Děkuji mnohokrát paní MUDr. Janě Kacerovské za nesmírně lidský a velice profesionální přístup

Petra Černá | zdroj: e-mail

Dobrý den pane doktore,
před rokem jste mi operoval trifokální čočky, musím Vám po roce moc poděkovat, všechno se srovnalo a nemám prakticky žádné problémy, ani v noci při řízení vozidla, vlastně si vůbec neuvědomuji, že je něco jinak. Je to  skvělý pocit, když funguji úplně normálně, bez brýlí.

Ještě jednou moc děkuji za tento zázrak.

Jiří Pinavka | zdroj: e-mail

Dobrý den,
chtěl bych touto cestou poděkovat celému kolektivu oční kliniky za příkladný přístup, zvláště pak panu primáři Kacerovskému za precizně odvedenou operaci trifokálních čoček. Jsem bez brýlí, je to luxus jak za mlada. Do nového roku Vám přeji stále více spokojených pacientů.

S pozdravem
Jiří Pinkava – Praha

Petr Novák | zdroj: facebook

Rád bych tímto poděkoval MUDr. Havránkovi a celému kolektivu OKHP za přístup a velice rychlé vyřešení mého problému nezpůsobeného zákrokem zde provedeným před 4mi roky. Nicméně jsem byl kompletně vyšetřen, navíc i metodou, kterou “konkurence” zmiňuje jako nosnou a přitom tomu tak opravdu není. Nyní jsem již po zákroku, vidím opět perfektně a “náprava” byla provedena zcela ZDARMA. Pracuji v oboru úprav automobilů a u nás je situace víceméně podobná, konkurence má potřebu neustálého špinění za účelem získání více zákazníků … Já jsem s OKHP maximálně spokojen a mohu jen doporučit. Ještě jednou děkuji i touto cestou 🙂

Ing. Lenka Procházková | zdroj: e-mail

Dobrý den,

Chtěla bych velmi poděkovat za zcela profesionální přístup a úroveň, poskytnutou během zákroku při laserové operaci očí.

V pondělí 16.6. jsem se online objednala na konzultaci a ve čtvrtek 19.6. jsem podstoupila zákrok. Jelikož hodnoty na pravém oku byly hraniční, bylo mi MUDr. R. Havránkem doporučena modernější technologie ReLEx SMILE a na levém oku byl proveden zákrok technologií FEMTO Lasik. Dnes, kdybych si mohla znovu vybrat, jednoznačně zvolím variantu ReLEx SMILE. Zákrok byl velmi rychlý, bez bolesti a neváhala bych ho absolvovat kdykoliv znovu. Metoda FEMTO Lasik se „dá“ vydržet, nicméně je trošku „nepříjemná“. Nicméně i přes nedoporučení lékaře, jsem byla schopná hodinu po zákroku řídit auto (80 km). Během rekonvalescence jsem necítila žádnou bolest, ani omezení, jen v den zákroku jsem měla pocit únavy očí a lehké dření (jako kdybych měla v oku spadlou řasu). Byla jsem varována, že pár dní po zákroku budu mít problémy s viděním „na blízko“ a i přesto jsem bez problému přečetla téměř celou knihu. I následná péče je vynikající a bezchybná. Dnes jsem pátý den po laserové operaci a vidím perfektně, necítím se ničím limitována a všem mohu vřele doporučit. Je příjemné uložit brýle po 17 letech na dno šuplíku… J

Ještě jednou díky

S přáním krásného dne
Ing. Lenka Procházková

Radka Ryková | zdroj: facebook

Hmm znáte ten pocit, když pospícháte a čočky zrovna nejdou dobře nasadit,nebo ty mrchy řežou? (brýle po tom co jsem si na schodech přišlápla vlastní nohy odmítla nosit) Tak s tím je u mě KONEC! Včera 15.12.2013 jsem podstoupila laser.operaci v OKHP…aá…druhý den a já mám pocit, že vidím už i za roh!  doktor neskutečný borec!(ruce líbám) při něm jsem zapoměla, že se vlastně bojím a i ostatní personál strašně fajn, lidský a milý přístup (při své práci jsem bohužel odvykla potkávat příjemný lidi…)

Takže děkuju moc, velmi, hodně.. protože od dnešního rána je pro mě zase svět jasnější a krásnější..

Jana Filípková | zdroj: email

Dobrý den,
s péčí Oční kliniky v Horních Počernicích jsme byla velice spokojená.
Především s rychlým objednáním, jak na vstupní prohlídku, tak i na zákrok, a následnou péčí.
Přeji hodně úspěchů.
S pozdravem
Jana Filípková

Kornélia Krajňaková | zdroj: facebook

Dobrá deň , ja mám s Vašou klinikou len tie najlepšie skúsenosti , bola som 21.6. na relex smile a vidim ako orol:-)) este rano sice ked otvorim oči , tak ma štípu ale cez deň je to super…
skvelý personál a MUDr. Havránek je príjemný človek a navyše génius v tom , čo robí .

Ladislav Fialka | zdroj: facebook

Kontrola po dvou letech na Oční klinika Horní Počernice dopadla na výbornou. Stále ZERO na obě oči

Zuzanka Krpálková | zdroj: facebook

Jsem 14 dni po operaci a musim rict ze jiz druhy den po operaci uplne bez bolesti a bez problemu presto ze moje operace trvala 40 minut protoze sem neklidny pacient  naprosto uzasny pristup lekaru a sestricek i na kontrolach po operaci.. Jak uzasny pocit otevrit rano oci a videt na budiku kolik je hodin  jeste porad se z togo zazraku vzpamatovavam:) vrele doporucuji!

Anonym | zdroj: známýlékař.cz

Byla jsem minulý rok u pana doktora Havránka, na operaci očí, už jsem vubec ani nedoufalak,že bych mohla zase vidět bez brýlí. Naprosto doporučuji všem, přídávám se k ostatním. S klinikou na Praze 9 mám ty nejlepší zkušenosti, velmi příjemný personál, operace očí probíhala podle plánu, jak mi pan doktor řekl, žádné komplikace ani po operaci nenastaly. Děkuji vám moc pane doktore.

Petr Dvořáček | zdroj: známýlékař.cz

Anonymní pisatel o hrozném chování a nehygienických podmínkách je zřejmě jen nějaký útok konkurence, která se nemůže vyrovnat s tím, že klinika Mudr. Havránka je nejlepší. Byl jsem zde před dvěma lety na operaci a od té doby jsem Mudr. Havránka doporučil několika známým, kteří jsou dnes po úspěšné operaci . Já jsem si Mudr. havránka vybral proto, protože jeho klinika provádí nejvíce operací v ČR a nikde jsem se nedočetl, že by pocyhybili. Na to jestli tady někdo píše o tom, co si pan Havránek povídá na chodbě, nebo že musel dlouho čekat opravdu nehledím . Důležitý je výsledek operace a ten byl pro mě nejdůležitějším kritériem pro rozhodování se, kde se nechat operovat. Jaké má pan doktor kalhoty , nebo účes opravdu nehledím. Je pravda, že Mudr. Havránek je tak trochu podivín, ale je to specialista a já jsem tam na klinice nebyl ohledně filosofické diskuze, ale chtěl jsem “nové oči”. Každý kdo hodně špatně viděl a Mudr. Havránek mu jeho zrak navrátil asi ví o čem mluvím a není co dodat. Děkuji tedy ještě jednou touto cestou Mudr. Havránkovi a jeho kolektivu, který mě zpět vrátil k normálnímu životu a dal mu nový, naprosto úžasný pocit. Petr Dvořáček, Praha

Petr | zdroj: známýlékař.cz

Byl jsem zde na laserové operaci očí. Levé oko -2,75 a pravé oko -2,00. Operace proběhla v listopadu 07 a stále vidím velice dobře. Operoval mě MUDr. Richard Havránek a byl skvělý. Mohu jenom doporučit. Výborná péče nejen během operace, ale i po ní.