Plastické a estetické zákroky

 

 Aplikace botulotoxinu 

 vyhlazení, redukce vrásek, léčba hyperhidrosy (nadměrného pocení) podpaží, dlaní 

 
Dopřejte si vyhlazení nebo alespoň redukci vrásek. Dodejte své kráse přirozený a svěží nádech pomocí injekční aplikace botulotoxinu, jež je velmi užitečnou metodou v estetické medicíně. Botulotoxin způsobuje relaxaci svalu tím, že blokuje nervosvalový přenos a díky tomu není vytvářená vráska. Po první aplikaci přetrvává účinek 2-3 měsíce. Po opětovných aplikacích se doba účinku může prodloužit. Máte možnost zbavit se vrásek okolo očí, takzvaných havraních stop, dále glabelárních rýh, tedy příčných vrásek mezi obočím a horizontálních vrásek čela. Tuto látku lze použít i k vyhlazení vrásek na nose, či příčné rýhy na bradě a dále také k léčbě hyperhidrosy (nadměrného pocení) podpaží nebo dlaní.
 
 
 Zaručujeme Vám bezpečnost prováděného zákroku a maximální diskrétnost našeho profesionálního personálu. Jelikož je k aplikaci nutná dokonalá znalost anatomie, je prováděna jen rukou lékaře, certifikovaného k provádění estetických zákroků.
 

Výsledkem je viditelný rozdíl se zachováním přirozenosti. Zákrok je ambulatní a časově nenáročný.  Ke konzultaci se objednejte u MUDr. Marcely Hlaváčkové na čísle: 725 869 817 nebo na e-mailu: hlavackova@ocniklinikahp.cz

Životopis MUDr. Marcely Hlaváčkové

Na naší klinice provádíme také chirurgické odstranění nadbytečných kožních řas horních víček. Pokleslá víčka bývají často důvodem omezeného vizu, zvýšeného slzení, bolestí hlavy či nadměrné únavy. Před tímto zákrokem je opět nutná konzultace, jejiž cena (1 000 Kč) se poté odečítá z ceny zákroku.
 

 

 

 Plastické operace horních víček 

Oči a víčka představují spolu s mimikou zásadní momenty pro nonverbální komunikaci. A bohužel právě tyto oblasti také podléhají časným a zřetelným změnám stárnutí. 

MUDr. Zuzana Pávková

V oblasti víček se takové změny nejčastěji projevují tvorbou nadbytečných kožních řas, často společně s vyklenováním tukových váčků. Další změny mohou souviset s poklesem nebo ochabnutím víček v důsledku nedostatečné pevnosti jejich zvedačů či stahovačů, poklesem obočí a vráskami způsobenými mimickými návyky daného jedince. V komplexu těchto změn tak můžeme následně pozorovat unavený a smutný vzhled obličeje, případně i funkční poruchy, jako jsou omezené vidění, nadměrné slzení či rychlejší únavu při různých činnostech vyžadujících zrakovou koncentraci.

Z pohledu estetické chirurgie patří řešení těchto obtíží pacienta k nejméně zatěžujícím a také finančně dostupným. K dispozici existuje velké množství okuloplastických operací, jako jsou například blefaroplastika horních a dolních víček, korekce ptozy víček, korekce ptozy obočí nebo aplikace botulotoxinu a hyaluronátu k vyhlazení vrásek okolí oka. Výše zmíněné zákroky je navíc možné provádět v různých modifikacích a kombinacích tak, aby se dosáhlo optimálního výsledku a očekávání u každého daného pacienta.

Vzhledem k tomu, že se jedná o silně individuální postup, doporučujeme při zvažování operace objednat se nejprve na osobní konzultaci s chirurgem, kde jsou všechny možnosti důkladně probrány s důrazem na maximální spokojenost pacienta. Jelikož a právě proto, že ne všechny typy zákroků jsou vhodné pro každého, stejně tak jako ne všechna přání a očekávání pacienta jsou vždy splnitelná.

Pro ty co zvažují operaci víček, ale bojí se případných rizik, je potřeba říci, že v rukou zkušeného okuloplastického chirurga jsou tyto zákroky s minimem komplikací a až na znecitlivující injekce jsou v zásadě bezbolestné. Operace se provádějí nejčastěji u pacientů mezi 40 a 70 lety věku, u žen i u mužů, většinou v místním znecitlivěním a trvají přibližně 30 až 60 minut. Bezprostředně po zákroku pacient odchází s doporučením fyzického klidu domů a protože jsou rány kryty pouze náplastmi na víčkách, dochází jen k minimálnímu omezení v běžných činnostech. Stehy se odstraňují za jeden týden a otoky s modřinami mizí zhruba do 14 dnů od operace. Vzhledem k tomu, že rána obecně získává odolnost a pevnost původní tkáně teprve za 4 až 6 týdnů od operace, doporučujeme dbát po celou tuto dobu ve zvýšené míře na ochranu před jejím znečištěním a mechanickým poškozením.

 

 Proč podstoupit operaci víček právě na OČNÍ KLINICE?
Nejčastější rizika související s operacemi víček vznikají v důsledku nerespektování anatomie a funkce komplexu očí, víček a měkkých tkání očnice. A právě toto komplexní pojetí s důrazem na fungování a součinnost celého systému zaručuje pacientovi spokojenost a snižuje případná rizika okuloplastické chirurgie na minimum.
 
 

 BIODERMÁLNÍ NITĚ BIO-MEYISUN 

Lifting pomocí nití - toužíte-li po vypnuté pleti a nechcete-li
podstoupit klasický lifting, existuje ryhlejší, méně bolestivá varianta
v podobě aplikace biodermálních nití BIO-MEYISUN.
 

O co jde?
Jde o naprosto bezpečnou metodu, kdy je samovstřebatelné BIO vlákno
(polydioxanon-škrob) v kobinaci s akupunkturní jehlou aplikované do kůže
v hloubce 3-5 mm u liftingu. Nehrozí tak riziko poškození velkého nervu
či cévy. Vlákna se v průběhu 5-7 měsíců vstřebají a zanechají za sebou
kolagenovou mřížku, která slouží jako opora pleti, vypíná pokožku
obličeje a zabraňuje jejímu ochabnutí, lze použít v rámci anti-agingu od
25 let. Efekt je liftingový, hydratační, lipolytický, okamžite viditelný
a dlouhodobý.
 
Nezpůsobuje žádné alergické či jiné dermatologické reakce.
 
 

 Dermální výplně s kyselinou hyaluronovou 

Cílem aplikace dermálních výplní je odstranění vrásek přirozeným způsobem. Ošetření nemění mimiku, jen zjemňuje rysy a činí obličej odpočatý, mladší. Lze odstranit či zjemnit velmi hluboké rýhy i jemné vrásky a revitalizovat hydrataci pokožky. Pomocí dermálních výplní lze i modelovat obličej, tzn. dodat objem tam, kde již chybí, či zpevnit kontury, kde došlo k poklesu vlivem gravitace. Kyselinou hyaluronovou lze též modelovat rty a zvětšit jejich objem, stejně tak odstranit jemné vrásky na horním rtu.

Ošetření dermálními výplněmi s kyselinou hyaluronovou patří k nejoblíbenějším pro svůj okamžitý a přirozený efekt. Efekt po aplikaci výplní přetrvává dlouhodobě, a to 6 měsíců až 2 roky. 
 

Vzhledem k tomu, že se jedná o silně individuální postupy, doporučujeme při zvažování estetických zákroků se objednat nejprve na osobní konzultaci s chirurgem, s nímž jsou všechny možnosti důkladně probrány s důrazem na maximální spokojenost klienta.
 

 
 

Provádějí se na sálku určeném pro plastické výkony. Jedná se o chirurgickou korekci vadného postavení víček – ectropia, kdy se víčko odchlipuje od oka, a entropia, kdy se víčko otáčí proti oku.

Dále se provádějí chirurgické excize či kauterizace elektrokoagulací benigních i maligních útvarů na víčkách a v okolí oka či na spojivce, např. verruc, xantelasmat, cornu cutaneum, basaliomů, spinaliomů, pigmentových névů, papilomů apod.

Všechny výkony se provádějí ambulantně v místním znecitlivění v aseptických podmínkách. Pacient je druhý den po výkonu kontrolován v ambulanci. Pokud je rána po excizi ošetřena suturou, přichází pacient po týdnu k extrakci stehů. Suspektní biologický materiál je odesílán k histologickému vyšetření.

Plastické výkony z kosmetických důvodů jsou částečně hrazeny pacientem.

 

Facebook

YouTube